Најава скупа – „100 years of the Paratethys (Laskarev, 1924) – conceptual history and modern challenges“

Објављено: 12.10.2023. - 10:34 | Аутор: | У категорији:

100 godina paratetisaСрпско геолошко друштво (Секција за стратиграфију, палеонтологију и текотонику као и Секција за историју геологије) у сарадњи са Српском академијом наука и уметности, Рударско-геолошким факултетом Универзитета у Београду и Природњачким музејом у Београду, најављују организацију скупа „100 years of the Paratethys (Laskarev, 1924) – conceptual history and modern challenges“. Скуп ће бити одржан у Београду од 30.09 – 01.10.2024. године.

Планирано је да то буде највећи скуп у 2024. години под окриљем Регионалног комитета за стратиграфију неогена Медитерана (RCMNS).

Првог дана предвиђена су пленарна и друга научна предавања, док ће другог дана бити реализована стручна екскурзија по неогену и квартару шире околине Београда. Радни језик скупа ће бити енглески. Више детаља о самом скупу биће дато у оквиру првог позива који је у припреми.

Председник Организационог одбора, Љупко Рундић